ראש הממשלה אהוד אולמרט: פנינו לשלום עם סוריה. אנחנו לא רוצים להילחם בסוריה. אנחנו מעדיפים להיכנס עם סוריה לתהליך של שלום, לא לעימות. אני מקווה שזה לא יישאר רק משאלת לב
עמוד הביתחדשותמאמריםחברי התנועהגלריהיצירת קשרEnglish
חפש
עמוד הבית חדשותראש הממשלה אהוד אולמרט: פנינו לשלום עם סוריה. אנחנו לא רוצים להילחם בסוריה. אנחנו מעדיפים להיכנס עם סוריה לתהליך של שלום, לא לעימות. אני מקווה שזה לא יישאר רק משאלת לב
   

ראש הממשלה אהוד אולמרט: פנינו לשלום עם סוריה. אנחנו לא רוצים להילחם בסוריה. אנחנו מעדיפים להיכנס עם סוריה לתהליך של שלום, לא לעימות. אני מקווה שזה לא יישאר רק משאלת לב"

קטעים מתוך ראיון עם ראש הממשלה מאת בן כספית, 19 באפריל 2008, NRG

    
   
   

אז נעבור לסוריה. אני מבין שגם לה לא תהיה יכולת גרעינית בזמן הקרוב, תודה לאל, או למישהו.

אולמרט מחייך. "פנינו לשלום עם סוריה. אנחנו לא רוצים להילחם בסוריה. אנחנו מעדיפים להיכנס עם סוריה לתהליך של שלום, לא לעימות. אני מקווה שזה לא יישאר רק משאלת לב".

אתה מחליף מסרים עם אסד?

"הנשיא אסד יודע בדיוק מה הציפיות שלי מתהליך שלום עם סוריה, ואני יודע בדיוק מה הציפיות של אסד. וזה לא מקריאה בעיתונים. הוא שמע ממני בכל מיני דרכים, דברים רציניים מאוד".

דיברתם פעם?

"יותר מזה לא אגיד".

אז, בעצם, מתנהל משא ומתן?

"אני לא רוצה לאשר ולא להכחיש".

יש או אין משא ומתן?

"אנחנו עושים מאמץ עצום להעלות את יחסי ישראל-סוריה למסלול שיחות. כשיהיה אפשר לדבר, נדבר".

אולמרט רק רומז מי, בשלב הזה, מונע את השיחות הללו. קוראים לו ג'ורג' בוש. מתי יהיה אפשר לדבר? כשבוש יעזוב את הבית הלבן. יכול להיות, לפיכך, שבין ישראל לסוריה מתנהלים בימים האלה מגעים שקטים, מקדמיים, חשאיים, במטרה להכשיר את הקרקע למשא ומתן גלוי שיפרוץ מעל פני השטח בשנה הבאה, כשיתקבל אור ירוק מוושינגטון. ויכול להיות שלא. "כשיהיה אפשר לדבר, נדבר", אומר אולמרט, ויודע מה הוא אומר.

לראיון כולו

   
   

 

   


גרסה להדפסה
עמוד הבית | חדשות | מאמרים | חברי התנועה | גלריה | יצירת קשר | English
© התנועה לשלום ישראל-סוריה - כל הזכויות שמורות
מומלץ לצפייה ברזולוציה של 800X600
האתר נבנה ע"י פטל