שר החוץ הסורי: אין מניעה לחידוש שיחות השלום
עמוד הביתחדשותמאמריםחברי התנועהגלריהיצירת קשרEnglish
חפש
עמוד הבית חדשותשר החוץ הסורי: אין מניעה לחידוש שיחות השלום
   

שר החוץ הסורי אל-מועלם: דבר לא צריך למנוע חידוש השיחות

מאת: דודי כהן, 23 בפריל 2008, Ynet

    
   
   

שר החוץ הסורי אמר במסיבת עיתונאים בטהרן כי "אם ישראל רצינית ומחוייבת לנסיגה לקווי ה-4 ליוני, אז אין שום דבר שצריך למנוע את חידוש השיחות". הוא התנה את השיחות בכך "שלא ישפיעו לשלילה על התהליך עם הפלסטינים"

שר החוץ הסורי, ואליד אל-מועלם, אמר הערב (יום ד') כי "אם ישראל רצינית וברצונה להגיע לשלום, אז אין שום דבר שצריך למנוע את חידוש השיחות". אל-מועלם, שאמר את הדברים במסיבת עיתונאים שקיים בטהרן עם עמיתו האיראני, התנה את השיחות בכך "שלא ישפיעו לשלילה על התהליך עם הפלסטינים".

אל-מועלם התייחס לדיווחים על נכונותו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לסגת מהגולן בתמורה לשלום, כשנשאל על מו"מ עם ישראל בתיווך טורקיה, והשיב: "אם ישראל מחויבת בצורה רצינית לנסיגה לקווי ה-4 ביוני ומעוניינת בשלום, אז אין שום מניעה לחדש את המו"מ, באופן כזה שלא ישפיע בצורה שלילית על התהליך עם הפלסטינים".

הוא הדגיש כי סוריה מתעקשת על כך שהמו"מ לא ינוצל לרעה להחרפת המצור על רצועת עזה ולהמשך התקיפות של ישראל נגד הפלסטינים בעזה. אל מועלם בא לביקור קצר באיראן, במהלכו נועד עם שר החוץ האיראני, מנושהר מותקי. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א, השניים דנו בנושאים המדיניים שעל הפרק, ובמיוחד בנושא עיראק והפלסטינים. מחר צפוי אל מועלם להיפגש עם נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד.

לכתבה

   
   

 

   


גרסה להדפסה
עמוד הבית | חדשות | מאמרים | חברי התנועה | גלריה | יצירת קשר | English
© התנועה לשלום ישראל-סוריה - כל הזכויות שמורות
מומלץ לצפייה ברזולוציה של 800X600
האתר נבנה ע"י פטל