אולמרט: המו"מ הישיר עם סוריה לא רחוק
עמוד הביתחדשותמאמריםחברי התנועהגלריהיצירת קשרEnglish
חפש
עמוד הבית חדשותאולמרט: המו"מ הישיר עם סוריה לא רחוק
   

אולמרט: המו"מ הישיר עם סוריה לא רחוק
19 ביוני 2008, Ynet

    
   
   

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר כי "ישראל לא רחוקה מניהול משא ומתן ישר עם סוריה". בראיון לעיתון הצרפתי "לה-פיגארו" היוצא לאור היום (ה'), אמר אולמרט כי השיחות הישירות יתחילו לאחר שישראל וסוריה יסכימו במדויק על הנושאים שיעלו לדיון, "אנחנו לא רחוקים מכך", צוטט. "אם שני הצדדים רציניים, נשב ליד השולחן ונשוחח".

אולמרט ונשיא סוריה, בשאר אסד, צפויים להשתתף בוועידת מדינות הים-התיכון שתיערך בפריז ב-13 ביולי. קלוד גון, ראש הסגל של נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, אמר בראיון לתחנת רדיו אירופית כי אולמרט הציע לו ששני המנהיגים ינהלו "קשר ישיר" ביניהם במהלך הוועידה.

שלשום אמר שר החוץ של צרפת, ברנר קושנר, בהתייחסו לוועידה: "הנשיא הסורי יישב לצד הישראלים, סביב אותו שולחן". ישראל הביעה נכונות להשתתף בוועידה, אך סוריה טרם נענתה להצעה. ייתכן שדברי קושנר מעידים על היענות חיובית מצד סוריה

בראיון לעיתון הצרפתי, סירב אולמרט להגיב בנוגע לאפשרות שייפגש עם אסד, ואמר: "סרקוזי יודע יותר טוב ממני מה יקרה בפריז".

ראש הממשלה ציין כי אם יהיו יחסים טובים בין סוריה לבין ישראל - הדבר יכול להשפיע על כל הדינמיקה במזרח התיכון, "אם תהיה שגרירות ישראל בדמשק, דברים יישתנו". לדבריו, "זה גם ישנה את המצב בלבנון. אם אנו מנהלים משא ומתן עם סוריה, אז למה לא גם עם ראש ממשלת לבנון פואד סניורה?".

אתמול אמר שר החוץ הסורי, וליד אל-מועלם, שישראל וסוריה מתכוננות לסבב שיחות נוסף בתיווך טורקי בחודש הבא. הוא הגדיר את המגעים שהתנהלו עד כה בין שתי המדינות כ"מוצלחים".

לכתבה

   
   

 

   


גרסה להדפסה
עמוד הבית | חדשות | מאמרים | חברי התנועה | גלריה | יצירת קשר | English
© התנועה לשלום ישראל-סוריה - כל הזכויות שמורות
מומלץ לצפייה ברזולוציה של 800X600
האתר נבנה ע"י פטל