שר החוץ הצרפתי: נציגי ישראל וסוריה ישבו סביב אותו שולחן בוועידת הים התיכון בחודש הבא בפאריס
עמוד הביתחדשותמאמריםחברי התנועהגלריהיצירת קשרEnglish
חפש
עמוד הבית חדשותשר החוץ הצרפתי: נציגי ישראל וסוריה ישבו סביב אותו שולחן בוועידת הים התיכון בחודש הבא בפאריס
   
האם אולמרט ואסד ישבו באותו שולחן?
מאת: יואב שטרן, הארץ, 17 ביוני 2008
    
   
   

האם ראש הממשלה, אהוד אולמרט ונשיא סוריה, בשאר אסד, ישבו סביב אותו שולחן? שר החוץ של צרפת, ברנאר קושנר, אמר אתמול (שלישי) בנאום בפרלמנט, כי אסד יגיע לוועידת מדינות הים התיכון שתיערך בחודש הבא בפאריס. אולמרט כבר הביע נכונות להשתתף בוועידה, בה ישתתף גם נשיא המדינה, שמעון פרס.

לדברי קושנר, פרס ואסד יסבו לאותו שולחן ואם ירצו בכך יוכלו לדבר זה עם זה. הוועידה, שיזם הנשיא סרקוזי, תחנוך ארגון חדש ובו נציגים ממדינות אירופה והים התיכון.

בתוך כך, אתמול נודע כי בסבב השיחות האחרון ביניהם, המתנהלות בתיווך טורקי, סיכמו ישראל וסוריה על שני מועדים להמשך השיחות, בחודש יולי. בשיחות עם עיתונאים, בתום פגישות עם פקידים מהאיחוד האירופי בלוקסמבורג, אמר שר החוץ הטורקי, עלי בבג'אן אמר כי השיחות "הושלמו בהצלחה". לדבריו, מדובר בשלב שבו הצדדים "מחליפים דיעות" וכי הוא אינו רוצה להעלות את הציפיות לגביהן.

מוקדם יותר אתמול, אמר סגן שר החוץ הסורי, פייסל מקדאד, כי במסגרת הסכם שלום בין ישראל לסוריה יהיו הגבולות בין מדינות האיזור פתוחים לתנועת תיירים. בראיון ל"שיקגו טריביון" אמר מקדאד, כי "כאשר אנשים יוכלו לנוע בחופשיות בין סוריה, ישראל, פלשתין, ירדן ומצרים, שינוי גדול יחול".

לדברי מקדאד, הוא מקווה שבמסגרת שלום יפסיקו בני האיזור לחלום על הרג בניהם, וייהנו מתנאי חיים טובים יותר ופתיחות לקהילה הבינלאומית. "האפקט של השלום יהיה אושר בכל האזור", הוא אמר. עם זאת, גורמים סורים רשמיים אמרו לעיתון כי מוקדם מדי לדבר על התקדמות בשיחות.

לכתבה

   
       


גרסה להדפסה
עמוד הבית | חדשות | מאמרים | חברי התנועה | גלריה | יצירת קשר | English
© התנועה לשלום ישראל-סוריה - כל הזכויות שמורות
מומלץ לצפייה ברזולוציה של 800X600
האתר נבנה ע"י פטל