אולמרט: "הסכם עם סוריה הוא בר השגה"
עמוד הביתחדשותמאמריםחברי התנועהגלריהיצירת קשרEnglish
חפש
עמוד הבית חדשותאולמרט: "הסכם עם סוריה הוא בר השגה"
   

אולמרט: "הסכם עם סוריה הוא בר השגה" 
מאת: וואלה, 18 בדצמבר 2008

    
   
   

ראש הממשלה התייחס להמשך המשא ומתן עם דמשק: "השיחות בתיווכה של תורכיה סוללות את הדרך למו"מ ישיר עם סוריה". הוא גם עקץ את נתניהו: "אין שלום כלכלי ללא שלום מדיני"


חודשיים לפני שהוא עוזב את תפקידו תוקף הערב (חמישי) בחריפות ראש הממשלה אהוד אולמרט את מי שהסקרים כבר הכתירו כיורשו, יו"ר הליכוד בנימין נתניהו ומותח ביקורת על תוכנית השלום הכלכלי שלו. " השלום הכלכלי הוא עורבא ופרח" אמר אולמרט בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב. "אין שלום כלכלי ללא שלום מדיני. שלום כלכלי זוהי רק סיסמת בחירות". אולמרט אף ציטט את דבריו של זאב ז'בוטינסקי שאמר כי הוזה מי שחושב שערביי ישראל ימכרו את הפטריוטיות שלהם תמורת בצע כסף.

אולמרט התייחס למשא ומתן עם סוריה ולטיסתו הצפויה ביום שני הקרוב לתורכיה, שם ייפגש עם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן שמשמש כמתווך עקיף בין ישראל לסוריה. " יש סיכוי לשלום עם דמשק. השיחות שהחלטתי לנהל בתיווכה של תורכיה הן יסודיות וחשובות. הם סוללות את הדרך למשא ומתן ישיר. הסכם שלום עם סוריה הוא בר השגה. הוא יעניק יתרונות משמעותיים לישראל. הוא ינתק את הקשר בין אירן לסוריה". אולמרט התייחס לסיכון הכרוך במשא ומתן עם סוריה. "איך נדע אם לא ננסה? ואיך ננסה אם לא נהיה מוכנים לקחת כל סיכון?".

אולמרט סקר בדבריו את האיומים הביטחוניים הניצבים בפני ישראל כאשר בראשם עומד האיום האירני. " ישראל לא תוכל להשלים עם אירן גרעינית", אמר אולמרט. "לישראל יש את היכולת להגן על עצמה אך האיום מאירן הוא לא על ישראל בלבד אלה על העולם החופשי. לטענתו של אולמרט, "אין סיבה לסכסוך בין ישראל לאירן" הדגיש אולמרט. " אין שום שנאה בין העם הישראלי ולעם האירני ואין בינינו גבול. בעבר ידעו שני המדינות שנים של ידידות ואני מקווה שתקופה זו תחזור תחת משטר אירני אחר".
 
 
   
   

 

   


גרסה להדפסה
עמוד הבית | חדשות | מאמרים | חברי התנועה | גלריה | יצירת קשר | English
© התנועה לשלום ישראל-סוריה - כל הזכויות שמורות
מומלץ לצפייה ברזולוציה של 800X600
האתר נבנה ע"י פטל