שגריר סוריה בארה"ב: נשתתף בוועידת שלום
עמוד הביתחדשותמאמריםחברי התנועהגלריהיצירת קשרEnglish
חפש
עמוד הבית חדשותשגריר סוריה בארה"ב: נשתתף בוועידת שלום
   
שגריר סוריה בארה"ב: נשתתף בוועידת שלום
nrg מעריב,12.4.2009
בראיון שהעניק לסי-אן-אן אמר השגריר כי ארצו תהיה מוכנה להשתתף בוועידת שלום שיכנס הממשל האמריקאי, וכי החזרת הגולן תביא שלום

    
   
   

איתות חיובי נוסף מדמשק: שגריר סוריה בארצות הברית העריך היום (א') כי ארצו תהיה מוכנה להשתתף בוועידת שלום לצד ישראל, אם הממשל האמריקאי יכנס ועידה כזו.

השגריר, עימאד מוסטפה, התראיין היום לתוכנית GPS עם פריד זכארייה ברשת סי-אן-אן, והבהיר כי על אף שצריך עדיין לדון בפרטים, הרי שאם רמת הגולן תוחזר לסוריה ייחתם הסכם שלום עם ישראל שיהיה דומה להסכמי השלום עם מצרים וירדן, כולל הקמת נציגויות דיפלומטיות.

לאחר מכן נשאל מוסטפה מה יקרה לדעתו אם הממשל האמריקאי יכנס בעוד שבוע ועידת שלום בה תשתתף ישראל, והאם סוריה תהיה מוכנה לדון על רמת הגולן ולהגיע להסכם שלום בר קיימא. "אמנם מדובר במקרה היפותטי, אבל במקרה כזה אני אצטרך להתייעץ עם ממשלתי, וסביר להניח שהתשובה תהיה שנשתתף", אמר.

אסד פחות אופטימי לגבי הממשלה החדשה

נשיא סוריה, בשאר אסד, היה פחות אופטימי לפני כשבועיים לגבי הסיכויים להגיע לשלום עם ישראל, במיוחד כשבישראל הוקמה ממשלת ימין. "המטרה האמיתית של הממשלה החדשה בישראל היא להתנגד לשלום", אמר אסד בפסגת הליגה הערבית בדוחא.

נשיא סוריה ציין כי הוא עדיין מעוניין בשלום עם ישראל, אך הרכב הממשלה החדשה שולח מסר באשר לכוונותיה המדיניות, ולכן יש להמשיך בהתנגדות חמושה נגדה.

לדבריו, סוריה מחויבת לשינוי טקטיקה כדי להתמודד עם האגרסיביות שישראל מפגינה כלפיה. "התנגדות היא צורך לאומי ופטריוטי וחובה מוסרית, והיא האפשרות היחידה", אמר אסד בהתייחסו למאבק בישראל. "לא ניתן להשיג שלום עם אויב שלא מאמין בשלום מבלי לכפות את זה עליו בכח".

לכתבה

לראיון המלא ב-CNN

   
   

 

   


גרסה להדפסה
עמוד הבית | חדשות | מאמרים | חברי התנועה | גלריה | יצירת קשר | English
© התנועה לשלום ישראל-סוריה - כל הזכויות שמורות
מומלץ לצפייה ברזולוציה של 800X600
האתר נבנה ע"י פטל