ג'ורג' מיטשל בדמשק: המו"מ בין ישראל לפלסטינים אינו סותר את המאמץ לחדש את השיחות בערוץ הסורי
עמוד הביתחדשותמאמריםחברי התנועהגלריהיצירת קשרEnglish
חפש
עמוד הבית חדשותג'ורג' מיטשל בדמשק: המו"מ בין ישראל לפלסטינים אינו סותר את המאמץ לחדש את השיחות בערוץ הסורי
   
ג'ורג' מיטשל בדמשק: המו"מ בין ישראל לפלסטינים אינו סותר את המאמץ לחדש את השיחות בערוץ הסורי
מאת: נטשה מוזגוביה וברק רביד, הארץ, 16.9.2010
    

השליח האמריקאי לאזור נפגש עם נשיא סוריה בשאר אסד. אתמול אישר השליח כי וושינגטון משקיעה מאמץ ניכר בניסיון לחדש את המגעים בערוץ הסורי

שליח הממשל האמריקאי למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, אמר היום (חמישי) במסיבת עיתונאים בדמשק כי ההתמקדות במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, אינה סותרת את המאמצים להגיע להסכם שלום כלל-אזורי, שיכלול גם שלום בין ישראל לסוריה.

"אנו מאמינים כי יסוד של משא ומתן ברוח טובה בין ישראל לפלסטינים יכול לתמוך בכל המבנה של השלום הכולל", אמר מיטשל לאחר שנפגש עם נשיא סוריה, בשאר אסד. "ללא היסוד הזה - שמונח בעודנו מדברים - כל מה שננסה לבנות עם גורמים אחרים באזור, לא יחזיק מעמד". מיטשל הוסיף כי הוא סיפר לנשיא הסורי עד כמה הוא התרשם מרצינות הצדדים בשיחות הישירות.

מיטשל השתתף אתמול בשיחות בירושלים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), לצד שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון. בתדרוך לכתבים שערך בסיום יום השיחות, אישר השליח כי ארה"ב עושה מאמץ אינטנסיבי כדי לחדש את המשא ומתן בין ישראל לסוריה.

לדבריו, הנשיא אובמה עודכן באחרונה על תוצאות המאמצים. השליח האמריקאי הוסיף כי סגנו פרד הוף ביקר באחרונה בדמשק, ושוחח עם בכירי הממשל על האפשרות לחדש את המשא ומתן. הוף שב לוושינגטון ודיווח למיטשל, לשרת החוץ קלינטון ואף לנשיא אובמה על תוצאות שיחותיו. ביקורם של מיטשל והוף בדמשק היום נועד אף הוא לקדם את חידוש המשא ומתן.

לפני יומיים דיווח ערוץ 10 כי הוף ביקר בישראל השבוע והעביר מסר לנתניהו ולפיו הנשיא אסד מעוניין לחדש את המשא ומתן עם ישראל ללא תנאים, אך תוך קבלת ערבויות לנסיגה מהגולן מהממשל האמריקאי. במקביל, דווח בעיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" כי נתניהו העביר מסר דומה לנשיא אסד גם כן באמצעות ארה"ב, ולפיו הוא סבור שניתן להגיע להסכם בין ישראל לסוריה בתוך שנה.

   
   


לכתבה

   
   

 

   


גרסה להדפסה
עמוד הבית | חדשות | מאמרים | חברי התנועה | גלריה | יצירת קשר | English
© התנועה לשלום ישראל-סוריה - כל הזכויות שמורות
מומלץ לצפייה ברזולוציה של 800X600
האתר נבנה ע"י פטל